Inspireerituna mitmetest USA rassilise jagunemise joonistest [1] [2], koostasin interaktiivse kaardi, mis näitab rahvuste paiknemist Eesti eri paigus.

Kliki pildil, et näha interaktiivset rahvuste kaarti.(interaktiivse kaardi nägemiseks kliki pildil või kliki siia)

Joonisel on 1.29 miljonit punkti. Igaüks neist tähistab ühte Eesti elanikku 2011. aasta rahvaloenduse põhjal. Sinine tähistab eestlast, punane venelast, roheline muud rahvust ja lilla elanikke, kelle rahvus on teadmata.

 

Linnade profiilid

Järgnevalt on näidatud rahvuste jaotumine Tallinnas, Narvas ja Tartus.

Rahvuste paiknemine Tallinnas.

Rahvuste paiknemine Narvas.

Rahvuste paiknemine Tartus.

 

Mis andmeid on kasutatud?

Kasutasin 2011. aasta rahvaloenduse andmeid. Iga Eesti kaardil oleval 1km x 1km ruudu kohta sain Statistikaametist andmed rahvuste osakaalude kohta. Kui ruudus elas vähem kui 10 inimest, siis vastavaid andmeid ei väljastatud. Sel juhul võtsin rahvuste osakaaludeks ruutu katva asustusüksuse andmed. Elanike arv on teada iga vähemalt 4 elanikuga ruudu korral. Ruudud, mis sellele tingimusele ei vastanud, jätsin kaardilt välja.

 

Kaardilt on näha, et mu saunas elab kaks pagulast. Mis toimub?

Teada on agregeeritud rahvuste andmed 1km x 1km ruudustikus. Ruudu sees on iga punkt juhuslikult paigutatud ühte ruudus asuvasse hoonesse. Informatsiooni hoonete kohta sain OpenStreetMap-ist.

 

Millega on kaart tehtud?

Andmetöötluseks kasutasin statistikatarkvara R ja kaardi disanimiseks Mapbox Studio-t.

 

Ole kursis ka järgmiste postitustega:

 

Loe ka:

 • Eesti lennunduse ülevaadeEesti lennunduse ülevaade (0)
  29. oktoobril 2014. aastal teatas Tallinki suuraktsionär AS Infortar soovist omandada suurosalus Estonian Air-is. Võlavaba rahvusliku lennukompanii eest pole […]
 • Kuidas statistika abil valetada – valimiste eriKuidas statistika abil valetada – valimiste eri (17)
  Andmete visualiseerimise eesmärk on muuta statistika tavainimesele mõistetavamaks. Tore on näha, et valimisvõitluses kasutatakse aina rohkem jooniseid ja […]
 • Aasta 2011 numbritesAasta 2011 numbrites (0)
  Tallinna Kaubamaja avaldas 2011. aasta majandusaruande 16. märtsil,  Olympic Entertainment Group'i auditeeritud majandusaasta aruannet saab lugeda alates 27. […]
Kategooriad: Analüüs, Eesti, Statistika

8 kommentaari

 1. Jaanus says:

  See on küll huvitav näha, et inimesed elavad garaazikoperatiivides, kaubanduskeskustes. 😉

 2. Raiko says:

  Kust ma need aluseks olevad 1x1km ruutude info kõige lihtsamini leiaks?

 3. asdfasdf says:

  Херня. Посмотрел на дом где живут родители – там ни одной красной точки.

  • tanel says:

   Selliseid andmeid ei ole saada majatäpsusega. Visualisatsiooni tegemisel on kasutatud 1km x 1km ruutudel põhinevaid andmeid.

 4. Madis says:

  Huvitav oleks teada, kui palju selliseid ruute oli, mille kohta infot polnud (alla nelja inimese ruudus). Või teistpidi sõnastates – kui palju punkte kaardil on ja kui paljud jäind info puudusel panemata.

 5. Nuhk says:

  Tere!

  Muuga sadama ruutkilomeetrite suurused tollilaod on otsast lõpuni rahvast täis märgitud. Ka on Maardu Garaaziühistute hooned rahvast täis.

  Kena kaart muidu.
  Tänud!

Avalda arvamust